MKS Zaborze Zabrze - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Losowa galeria

MKS-Sokół
Ładowanie...

Współpraca

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 126, wczoraj: 213
ogółem: 1 212 407

statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie 2011/12

 • autor: pisiu17, 2012-07-08 16:14

od seniora do grupy naborowej

 1. Seniorzy  - trener Grzegorz Świetlicki

 

Drużyna seniorów w sezonie 2011-2012 występująca w A-klasie podokręgu Zabrze zajęła ostatecznie 4 miejsce. Zgromadziła 61 punktów, odnosząc 19 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek. Stosunek bramkowy to 75 strzelonych, 35 straconych. Po niezbyt udanej rundzie jesiennej, na wiosnę zespół prezentował się bardzo dobrze odnosząc kolejno 11 zwycięstw. Cel, który sobie postawiliśmy niestety nie został osiągnięty. Jednakże po odblokowaniu potencjału drzemiącego w poszczególnych zawodnikach można patrzeć bardzo optymistycznie na przyszłość tego zespołu. Chciałem bardzo podziękować całemu zespołowi za wkład, zaangażowanie w sezonie 2011/12 życząc jednocześnie miłego odpoczynku i udanych wakacji.

 

parent.ReadMail.calcHeight("#readmail-body");  

 1. Juniorzy Rocznik 1995 – trener Sławomir Wyrzykowski

 

Minął rok mojej pracy w klubie MKS Zaborze. Początek bardzo trudny gdyż musiałem zbierać drużynę. Jak się okazało liczebnie strzał w dziesiątkę  niestety piłkarsko nie najlepiej co pokazało  boisko. Chciałem aby każdy zawodnik dostał szansę i pokazał w czasie meczu ligowego swoje umiejętności. Frekwencja była wysoka i jestem zadowolony. Ogólny wynik i miejsce w tabeli pozostawia nie tylko mi wiele do myślenia. Po meczu w Krzyżanowicach czułem się gorzej od Wampira bo miałem dwa kołki w sercu. Na wyniki wpływały zmiany przed jak w trakcie meczu za co biorę całą odpowiedzialność jak również negatywne zachowania zawodników w trakcie spotkań. Tylko jeden mecz graliśmy bez kary minutowej.  Bywały mecze gdzie musieliśmy gonić wynik, wtedy chłopcy pokazali charakter, ambicje, walkę Jednak na całość ligi to za mało. Sezon oceniam 50/50. Dla mnie największy potencjał w drużynie mają Rafał Nadziałek, Mateusz Gaca, którzy nie potrafią lub nie chcą tego  wykorzystać poprzez swoje podejście do treningu, do meczu. Najlepszym zawodnikiem wybrałem Arka Przybyłkę. Dobrze prezentowali się Paweł Fic, Karol Sroka, Wojtek Roksela, Krzysztof Maj, Seweryn Gaca(ilość zdobytych goli).  Przed zawodnikami ogrom pracy. Mam w drużynie chłopaka, który przez rok opuścił tylko dwa treningi. TO KAMIL MAJ. Chciałbym podziękować za zaangażowanie kierownikowi drużyny Wojciechowi Ficowi. Nadchodzi sezon 2012/2013. Każdy trener stawia sobie jakiś cel. Poznałem w pewnym stopniu piłkę młodzieżową. Z moich obserwacji większość zawodników ma problemy z techniką i gibkością dlatego będę dużo czasu poświęcał tym elementom w pracy z rocznikiem 1997. Będę chciał chłopaków dobrze przygotować i oczywiście osiągać dobre wyniki, tak by uśmiech nie znikł nigdy z ich twarzy.

Pozdrawiam Sławek Wyrzykowski.

 

 1.  Juniorzy Rocznik 1996 – trener Dariusz Piskor

Z drużyna w trakcie sezonu pożegnało się kilku zawodników. W trakcie przygotowań oraz w trakcie sezonu nie ominęły nas kontuzje i problemy ze zdrowiem zawodników. Co przy naszej bardzo „ubogiej” kadrze spowodowało,  brak rywalizacji o miejsce w meczowej „18” .

Wynik, który zrobiliśmy nie jest satysfakcjonujący. W przyszłym sezonie jeżeli nie” załatwimy się przez wakacje” jak to miało miejsce poprzednio, może być bardzo ciekawie.  Mankamentem była nasza gra defensywna, 31 straconych bramek w 22 meczach samo mówi za siebie. Dlatego chcąc realizować nasze cele musimy popracować i poprawić  grę w defensywie tak aby nie ucierpiała nasza gra ofensywna. Na wyniku zaważyła również bardzo niska frekwencja. Średnia w juniorach 64 % to masakra. Pozytywnie za to trzeba ocenić nasza grę ofensywną mimo, że skuteczność nie zawsze szła w parze z ilością stwarzanych sytuacji w trakcie meczu. Utrzymanie przy piłce, duża ilość podań, wymienność na pozycjach to były nasze atuty.

Na wyróżnienie tak jak i na baty zasługuje cała drużyna. Każdy ma swoje zalety ale każdy też ma swoje za uszami. Jeden mniej, drugi więcej.  Szacunek dla Seweryna Kuzioły, chłopka wrócił do piłki po 1,5 roku, walki z swoim organizmem i z samym z sobą. Dzisiaj jest pewnym punktem drużyny z najlepszą frekwencją na treningach. Odkryciem tego sezonu na pewno można określić Szymka Chrosta. Za postawę na boisku i ta czysto sportową i tą poza sportową a były mecze podwyższonego ryzyka na pochwałę zasługuje cała drużyna.

Do Górnika Zabrze SSA odchodzi Adrian Sikora i niewątpliwie będzie to dla nas duża strata, ale mamy bardzo wyrównany zespół. i kolejni zawodnicy będą mieć okazje pokazać swoje umiejętności. 

W sezonie 2012/13 zostajemy połączeni z juniorami rocznika 1995. Każdy może sadzić co chce czy jest to dobre rozwiązanie czy nie. Na pewno wieksza rywalizacja o miejsce w meczowej „18” wpłynie pozytywnie na nasz zespół, na frekwencje na treningu, na zaangażowanie (choc do tego zastrzeżeń raczej nie było)  podczas treningu. Czeka nas ogromna praca do wykonania przez wakacje, a czasu bardzo mało.

Na koniec chciałbym podziękować za pomoc i współpracę w sezonie 2012 naszemu kiero Waldkowi Podymie. Był z nami na każdym meczu na dobre i na złe i mam nadzieję że w kolejnym sezonie nic się nie zmieni.

Teraz szybki, krótki, zasłużony wypoczynek i zabieramy się do roboty.

 

 1. Rocznik 1997 - trener Przemysław Perek

 

II rundę sezonu 2011/2012 nie można zaliczyć do udanych.  Spowodowane to było m.in. kontuzjami. Patryka Kapały, Karola Kakały oraz Dawida Kapały Po rozmowie z drużyną mam nadzieję że taka runda już się nie powtórzy  i podejście niektórych zawodników diametralnie się zmieni. Zarówno do treningów jak i nauki.  Wyróżniającym się zawodnikiem był Mateusz Krause, który został Kapitanem- nie opuścił żadnego treningu i mocno się starał trzymać drUżynę razem. Mocno zawiódł zaś Kapała Patryk, którego podejście do treningów pozostawiało wiele do życzenia i szkoda , ze marnuje swój nieprzeciętny talent. Najwieksze postępy zrobił Radek Cader. Kadra obecnie liczy 20 zawodników.

 

 1. Rocznik 1998 - trener Sławomir Socha

 

Sezon nasi zawodnicy zakończyli na 4 miejscu ze stratą tylko punktu do podium. Najlepszym strzelcem drużyny z 12 trafieniami został Tomasz Habura. Na wyróżnienie zasługują również: Marek Król, Kaciuba Dawid. Ta trójka zawodników dawała jakość naszej grze i dzielnie reprezentowała barwy klubu w starszym roczniku. Mamy też zawodników ze 100% frekwencją:  Rocki Denis, Jeżewski Arkadiusz, Kaciuba Dawid, Habura Tomasz.

Na uwagę zasługują takie wyniki jak : zwycięstwo z MSPN 2:1, zwycięstwo z Piastem Gliwice 4:1, oraz po heroicznej walce remis z Gwarkiem Zabrze 4:4. Dzielnie reprezentowaliśmy klub na arenie turniejowej plasując się w czołowych miejscach.

            Reprezentacja klubu ucząca się w Zespole Szkół Sportowych w Zabrzu nr 19 w Mistrzostwach Zabrza Szkół Gimnazjalnych zajęła 3 miejsce (grając z uczniami o 2 lata starszymi od siebie).

           

Przed naszym zespołem jeszcze dużo pracy, ale dzięki dobrej frekwencji na treningach i wytrwałości w dążeniu do celu oraz ciężkiej pracy osiągniemy wyznaczone cele. Teraz krótki odpoczynek, a w sierpniu obóz sportowy.

 

Ze sportowym pozdrowieniem trener Sławomir Socha.

 

 

 1. rocznik 1999 – trener Tomasz Włoka

 

Sezon 2011/12 za nami. W naszym przypadku apetyt rósł w miarę jedzenia ,w 18 spotkaniach ligowych -16 wygraliśmy ; jedno zremisowaliśmy i raz doznaliśmy porażki . Pozwoliło nam to na określenie celu- czyli awans do ŚLT . Niestety druga runda baraży to już dla nas za dużo. Najlepszym strzelcem naszego zespołu został Daniel Klimczak, najlepszym zawodnikiem sezonu wybrany został Arek Brzozowski, który w każdym meczu grał na dobrym, wysokim poziomie. Odkryciem sezonu uznany został Dawid Dao Xuan, który ciężką praca na treningach znacznie poprawił się w każdym elemencie rzemiosła piłkarskiego. Na wyróżnienie zasługują również Adam Fic , Michał Orzeszyna, Michał Krause i Mateusz Jeżewski, którzy mieli duży wpływ na grę naszego zespołu. Mimo niezbyt licznej kadry (raptem 18 zawodników) potrafiliśmy w każdym meczu grac poprawnie i małymi krokami poprawiać jakość naszej gry. Po wakacjach czekają nas nowe cele zarówno indywidualne jak i dotyczące całego zespołu. Do naszego zespołu dołączy kilku nowych zawodników, co na pewno zwiększy rywalizację o miejsce w składzie i przyczyni się do tego, że nasz zespól będzie grał lepiej.

           

 1. rocznik 2000 – trener Grzegorz Dziuk

 

 1. rocznik 2001 – trener Tomasz Konefał

 

Nowy rok piłkarski drużyna MKS Zaborze z rocznika 2001 rozpoczęła od przysłowiowego „ładowania akumulatorów” na tygodniowym obozie przygotowawczym w Wiśle, gdzie bazę treningową dla nas stanowiły obiekty sportowe tamtejszego Startu. Mimo, że było to pierwsze zgrupowanie w historii naszego rocznika, to wszystko odbyło się nad wyraz sprawnie i bez kłopotów,  a do domów wszyscy wracali zdrowi i zadowoleni.

            Podczas całej jesiennej części drużyna MKS 2001 spisywała się solidnie i z reguły na miarę swoich możliwości, czasami tylko zaskakując negatywnie, co jednak nie powinno szczególnie dziwić, bo takie już są uroki i prawa piłki młodzieżowej.

Kontynuacją rzetelnej postawy drużyny było okres zimowy, w którym osiągnęliśmy kilka dobrych rezultatów turniejowych, prezentując przy tym całkiem przyjemny futbol – Katowice, Zabrze, Żory.

Zwłaszcza ten ostatni występ mógł napawać optymizmem i był dobrym prognostykiem przed zbliżającą się dużymi krokami rundą wiosenną.

            W niej zaś na tzw. „pierwszy ogień”, przyszło nam się mierzyć z prowadzącym w tabeli Piastem Gliwice. Zmotywowani, lecz w początkowej fazie meczu „spięci jak agrafki”, pokazaliśmy się z jak najlepszej strony, grając z godnym pochwały zaangażowaniem, ofiarnością, zdyscyplinowaniem i co ważne skutecznością. Po dobrym meczu zwyciężyliśmy kolegów zza miedzy 4-1. W lidze Podokregu  Zabrze zajęliśmy pierwsze miejsce.

 

            Wiosna wybraliśmy się na silnie obsadzony turniej w niemieckim Bentfeld. Duży stres naszych młodych zawodników, zmęczenie podróżą, a także przede wszystkim, wysoki poziom rywali, z którymi przyszło nam się potykać sprawiły, że do Polski wracaliśmy na tarczy, lecz bogatsi o nowe doświadczenia z chęcią powrotu na przyszłoroczną edycję, by zaprezentować się z dużo lepszej strony.

 

            Potwierdzeniem dobrej dyspozycji w rundzie wiosennej był turniej o Puchar Damiana Jonaka w Bytomiu, w którym to okazaliśmy się słabsi jedynie od drużyny Jadwigi Kraków. Turniej ten z pewnością wielu osobom zapadnie w pamięć chociażby ze względu na kapitalną bramkę zdobytą „szczupakiem” w ostatniej niemal sekundzie meczu z GKS Katowice dającą nam remis 1-1, której strzelcem był Dominik Fiecek…nasz bramkarz!

 

            Podsumowując to, co wydarzyło się przez ostatni rok, składamy podziękowania i brawa naszym zawodnikom za dobry sezon w ich wykonaniu i wszystkie dostarczone emocje, za zaangażowanie i włożony trud.

Duże brawa dla zawodników naszej drużyny.  Mam nadzieję, że wystarczy im wytrwałości oraz zapału do pracy na treningach.

            A skoro już jesteśmy przy składaniu podziękowań, to zdecydowanie należą się one również wszystkim rodzicom – z dużym wyróżnieniem kierownika drużyny Marcina Koniczka - którzy tak jak i zawodnicy wkładają wiele energii i zaangażowania w funkcjonowanie drużyny.

 

 

 1. Rocznik 2002 – trener Piotr Cichoń

 

W sezonie 2011/12 zespół rocznika 2002 wystąpił w lidze podokręgu Zabrze rocznik 2001 oraz w Lidze Malucha. Poza tym uczestniczyliśmy w 18 turniejach rocznika 2002 i starszym 2001, gdzie starałem się zmieniać kadrę, w miarę możliwości dawaliśmy odpocząć filarom naszego zespołu. Na w/w turniejach zajmowaliśmy czołowe lokaty. Na warte uwagi zasługuje pierwsze miejsce w turnieju Czeladź cup, oraz II miejsce w Mini Mistrzostwach Polski w Głuchołazach, graliśmy tam z czołówką zespołów z Polski oraz z paroma dobrymi zespołami z zagranicy. W meczach i turniejach  wystąpiło około 28 chłopców naszego rocznika . W lidze Zabrzańskiej zajęliśmy II miejsce. W lidze Malucha zajęliśmy IV miejsce. Sezon 2011/12 uważam za udany łącznie w meczach rozgrywanych przez nasz zespół wystąpiło prawie 30 chłopców. Najlepszym strzelcem sezonu naszej drużyny okazał się Piotr Ziółek, zawodnik o rok młodszy od swoich kolegów z drużyny. W połowie sezonu prowadził  w klasyfikacji strzelców Kacper Nowaczyk ale ze względów zdrowotnych nie mógł kontynuować dalszej gry. Ciągle liczymy na powrót Kacpra. Najrówniej grającym zawodnikiem okazał się Dawid Cichoń, najwszechstronniejszym zawodnikiem został Szymon Rodak, debiutant roku to Jakub Turkoć, na wyróżnienie zasługują jeszcze bramkarze Piotr Pietryga oraz Krawczyk Paweł, ponadto do drużyny w trakcie sezonu doszło do zespołu kilku  wartościowych zawodników. Ogromne postępy zrobił Paweł Forkiewicz. Widać systematyczność w uczęszczaniu na zajęcia. Są i tacy chłopcy, którzy rozczarowali swoją postawą choć mają duży talent. Podziękowania dla  rodziców (zawsze można liczyć na „jednych i tych samych”) którzy pomagają, sponsorują oraz dowożą swoje pociechy na zajęcia i mecze. Życzę wam udanych wakacji i jeszcze raz dziękuję wszystkim zawodnikom MKS Zaborze 2002 za przysporzenie nam wielu emocji i radości z waszej gry, a na nowy sezon  zapraszamy wszystkich chętnych chłopców rocznika 2002 na zajęcia w trakcie wakacji,  jak i po wakacjach.

 

 1. Rocznik 2003 – trener Dariusz Orłowski

 

Drużyna brała udział  jednocześnie w dwóch ligach.
Wtorki rywalizując ze starszym rocznikiem 2002 w soboty rozgrywając mecze turniejowo z rówieśnikami. W wykonaniu zawodników można było nazwać ten okres za udany. W końcowym etapie rywalizacji plasując się na V miejscu rozgrywek Podokręgu Zabrze r.2002 i bezapelacyjnie wygrywając ligę r.2003.
Systematyczne postępy były widoczne u zawodników: Radek Mateusz, Strzelecki Mateusz , Iwański Bartłomiej, Jeżewski Ireneusz, Sobański Arkadiusz, Pleban Marcel, Bubik Jakub, Krakowiak Maciej. Pozostali zawodnicy nie zostali wymienieni z powodu niskiej frekwencji na zajęciach
Na osiągnięte wyniki drużyny złożyło się wiele czynników. Między innymi podziękowania należy słać w kierunku rodziców , kierownika drużyny, redaktora sportowego, który skrzętnie operuje naszą stroną internetową.
W nowym nadchodzącym sezonie rozgrywkowym stawiamy sobie za cel aby wszyscy zawodnicy drużyny grali jak na najwyższym poziomie i nadal zdobywali umiejętności oraz wiedzę piłkarską.

 

 1. rocznik 2004 – trener Marcin Mateja

 

 Drużyna rocznika 2004 zakończyła pierwszy sezon piłkarski w swojej karierze. W skład drużyny wchodzi 22 zawodników, którzy trenują regularnie. Drużyna w tym sezonie grała w lidze malucha (praktycznie wszyscy zawodnicy debiutowali w meczach prowadzonych przez sędziego). Dzięki sumiennej pracy na treningach zawodnicy powoli ale systematycznie podnoszą swoje umiejętności. W okresie zimowym zagrała w kilku turniejach: w Zabrzu jako organizator, w Łaziskach Górnych, Rudzie Śląskiej, Bieruniu oraz Sosnowcu zbierając niezbędne doświadczenie a przy tym dobrze się bawiąc. Reasumując był to bardzo udany debiut.  W drużynie jest kilku zawodników którzy wyróżniają się ale na tym etapie szkolenia. Drużyna jako całość robi postępy, niektórzy zawodnicy szybciej, drudzy wolniej ale zawsze do przodu. Mamy też silne zaplecze w postaci rodziców, którzy finansują udział drużyny w turniejach  oraz pomagają przy załatwianiu sponsorów. Rodzice Rysiek Konieczny oraz Marek Jankowski pomagają w ogarnięciu wszystkiego na boisku. Celem jest przede wszystkim nauczenie ich typowych podstaw tzw. abecadła  piłkarskiego oraz dobra zabawa.

 

 1. rocznik 2005 i młodsi – Krzysztof Białecki

 

Do wspólnego posiłku zasiedli tam zawodnicy i ich rodzice oraz trener Krzysztof Białecki i jego asystent Joachim Małecki. Okazją do spotkania było podsumowanie wyników zakończonego właśnie sezonu oraz konsolidacja drużyny przed nową, jesienną rundą rozgrywek.W tegorocznych rozgrywkach drużyna nie brała udziału (grupa naborowa ) ale za to rozgrywała liczne mecze kontrolne z  czego najważniejsze,  w Czeladzi z okazji 750-lecia miasta Czeladź z Wisłą Kraków, z GKS-em  Katowice ,z Zagłębiem Sosnowiec  i z APN-em  Czeladź. Na pewno było to dla chłopaków ogromne przeżycie i dobra zabawa. Dzięki współpracy, zaangażowaniu i  pomocy rodziców na pewno nie było by to możliwe.  Chciałbym podziękować Joachimowi Małeckiemu za objecie posady kierownika drużyny, Mariuszowi Preizner, Marekowi Pasieka, Aleksanderowi Janoszka za pomoc  w czasie treningu oraz pani Katarzynie Krawczyk  za zaangażowanie się w poszukiwaniu sponsorów dla drużyny  oraz wszystkim zawodnikom za zaangażowanie na treningu.                                                                                      „Początek kariery jest darem bogów,
                                                                                        reszta jest ciężką pracą’’
                                                                                                     (Nicollo Paganini)


w miesiącu lipcu zajęcia będą prowadzone dla roczników 2006/5/4 w poniedziałki i czwartki o godz. 16.00 od sierpnia w poniedziałki i czwartki o 16.30


 • Komentarzy [1]
 • czytano: [1159]
 

autor: wawek127 2012-08-15 14:45:27

Profil wawek127 w Futbolowo Dotyczy rocznika 1999 - czytam to dopiero dzisiaj, tj. 15.08.2012r i jestem zdegustowany komentarzem trenera rocznika (jezeli są to jego słowa). Życzę mu sukcesów i chłopaków tak samo zaangażowanych i sumiennych jak był Dominik, dla którego zabrakło choćby jednego słowa komentarza i to nie za jeden sezon lecz za cały okres trenowania w klubie oraz nie jednej zdobytej bramki bądź asysty które przyczyniły się do sukcesów drużyny i JEGO - trenera. Pozdrawiam.
P.S. Trenerze na Twój sukces pracujesz nie tylko Ty sam, lecz również Twoi podopieczni i rodzice. PAMIETAJ O NICH I CZASAMI DOCEŃ!


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Carbo Gliwice MKS Zaborze Zabrze
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
2014-11-15, 13:00:00
    relacja »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 16
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
Ruch Kozłów 9:0 MOSiR Stal Zabrze
Gwarek Zabrze 2:1 Gwiazda Chudów
Orły Bojszów 0:2 Zryw Radonia
Drama Kamieniec 5:1 Tęcza Wielowieś
Społem Zabrze 4:3 Sokół Łany Wielkie
Walka Zabrze 1:0 Naprzód Żernica
Jedność 32 II Przyszowice 0:1 Młodość Rudno

Najnowsza galeria

Zrywa Radonia - MKS Zaborze
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 17
MKS Zaborze Zabrze - Gwarek Zabrze
Jedność 32 II Przyszowice - Ruch Kozłów
Naprzód Żernica - Społem Zabrze
Sokół Łany Wielkie - Drama Kamieniec
Tęcza Wielowieś - Orły Bojszów
Zryw Radonia - Carbo Gliwice
Gwiazda Chudów - MOSiR Stal Zabrze
Młodość Rudno - Walka Zabrze