MKS Zaborze Zabrze - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Losowa galeria

Mks Zaborze - Orzeł Nakło 1-0
Ładowanie...

Zaprzyjaźnione kluby

Współpraca

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 142, wczoraj: 163
ogółem: 1 264 340

statystyki szczegółowe

Aktualności

Jesień 2012

  • autor: pisiu17, 2012-12-07 16:48

 

PODSUMOWANIA

SENIORZY (A1) trener Grzegorz Świetlicki

Zespół seniorow wystepujacy w sezonie 2012/2013 po pierwszej rundzie ze zdobycza 27 pkt zajmuje 4 miejsce w tabeli w zabrzanskiej A-Klasie Ze strata 4 pkt do prowadzacej Wielowsi ( Tęczy Wielowieś). Drużyna strzelila 47 bramek straciła 19 , odniosła 8 zwycięstw, 3 remisy i poniosła 4 porażki. Do wyróżniajacych sie zawodnikow nalezeli Dariusz Banduch strzelec 13 bramek, Adam Cylny strzelec 10 bramek oraz Sebastian Kuś. Najbardziej dotkliwymi porażkami były spotkania z Naprzodem Żernica 1:2 na własnym boisku i 4:2 z zespołem Orły Boiszów. Zespół może sie poszczycić najwyższym zwyciestwem w lidze 1:9 z Carbo Gliwice. Najwiekszym problemem jaki dotyka zespol seniorow jest niestabilnosc zestawienia druzyny, lecz swoim zaangazowaniem i madroscia zespol stawla na wysokosci zadania. Po ciekawej i udanej pierwszej rundzie mozemy patrzec obtymistycznie na runde rewanzowa.
 

OLJ (B1) trener Dariusz Piskor

W drużynie  Okręgowej Ligi Juniorów występują zawodnicy rocznika 1995 i 1996.  Jest  grupa zawodników z sporymi umiejętnościami. Tylko jest jeden problem - nie ma pomiędzy nimi tzw.  „chemii”. Oczekiwania chłopaków w tym wieku są zawsze duże. Wierzą w swoje umiejętności. Są pewni, że ich umiejętności i talent wystarczą aby wygrywać. Praca i zaangażowanie dla części zawodników to tematy tabu. Przespany okres przygotowawczy (wakacje), potwierdził znaną prawdę „praca czyni mistrza”, Nie było pracy nie ma  ….. Tak po boksersku można powiedzieć były rundy lepsze i gorsze. Dotrwaliśmy do ostatniej rundy w której otrzymaliśmy cios nokautujący. Dobrze, ze nastąpiła teraz dłuższa przerwa i mamy czas aby przeanalizować dokładanie ostatnie kilka miesięcy oraz wyciągnąć odpowiednie wnioski. 

Walki i ambicji gdyby wymazać z pamięci ostatni mecz nie można chłopakom odmówić. Wygraliśmy 4 mecze, zremisowaliśmy 4 mecze i przegraliśmy 4 mecze.

Można powiedzieć, że zagraliśmy na czwórkę. I tak - zgodzę się z tą oceną ale w skali 1 do 10. Czwórka czyli ocena mierna, niezadowalająca. Runda ta, nie tyle co pokazała ale potwierdziła, na kogo można liczyć. Kto jakie posiada umiejętności. Kto chce i potrafi dla drużyny walczyć i być z drużyną na dobre i na złe. Porażki z Stalą Zabrze, Śląskiem Świętochłowice, GKS Katowice nie powinny mieć miejsca. Wstyd mi za to jak drużyna grała  również w wygranych w meczach z Kolejarzem Katowice, Ruchem Radzionków, Grunwaldem Ruda Śląska. Zaprezentowaliśmy niewielki  % swoich umiejętności. Na więcej zwyczajnie nie było sił.

Zawiodła kompletnie nasza gra ofensywna. Ciężko wypracowywało nam się sytuacje bramkowe. Zarazem duży procent ich marnowaliśmy. Gra defensywna do dzisiaj jest dla mnie zagadką. W meczach z czołową trójka ligi  gra w defensywie wyglądał przyzwoicie, a za chwilę w 3 meczach z zespołami, które są obok nas w tabeli tracimy 16 bramek. Na małe wyróżnienie zasługuje jeden zawodnik, który w każdym meczu zostawiał serce, grał bardzo dobrze (Dawid Ciszewski), niestety pozostali chłopcy nie potrafili dotrzymać mu kroku. Po chudych "latach" muszą przyjść grube i z tą myślą po "Nowym Roku" zaczynamy przygotowania do drugiej rundy.

 

 

RLJ (B2) trener Sławomir Wyrzykowski

Drużynę przejąłem od sezonu 2012/13. Na papierze kadra była liczna. Niestety rzeczywistość zweryfikowała ją do 17 zawodników, z których kilku trzeba było prosić aby uczęszczali na treningi.

Kontuzje kluczowych zawodników drużyny (Karola Kakały, Krzysztofa Banducha, Michała Mackowiaka, zawieszenie na 4 mecze Dawida Kapały)  pokrzyżowały plany. Zmiennicy nie potrafili ich zastąpić. Zawsze stawiam sobie i zawodnikom poprzeczkę wysoko. Tym razem dotknęła ona samego dna. Przynajmniej jest się od czego odbić.

Potrzebą chwili jest uzupełnienie kadry oraz stworzenie atmosfery do ciężkiej pracy, aby sezon zakończyć w przyjemniejszych nastrojach.

Wyróżnić chciałbym bramkarza Grzegorza Gabrysia, który był najpewniejszym punktem naszej drużyny oraz Karola Kakałe, - szkoda tylko ze kontuzja mu przeszkodziła w grze. Może mółby jej uniknąć gdyby bardziej szanował swój organizm !!!. –

 Na pewno dużo serca na boisku zostawiali popierając to dobrymi umiejętnościami Michał Maćkowiak, Radek Cader, Krzysztof Banduch.

 

 

 

TRAMPKARZE (C1) trener Sławomir Socha

 

            Zespół MKS Zaborze rocznik 1998 obecnie liczy 26 zawodników z czego 7 nowych piłkarzy doszło w czasie sezonu. Mimo ciągłej rotacji w składzie zespół w minionej rundzie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Z 8 ligowych kolejek 4 wygrywając 3 razy remisując, zaliczając tylko jedną porażkę. Na taki wynik zapracował cały zespół ale wyróżnić należy takich zawodników: Habura Tomasz, Kaciuba Dawid, Tondera Karen, Król Marek. Nie możemy zapomnieć o zawodnikach rocznika 1999 którzy dzielnie wspierali w czasie rywalizacji ligowej : Orzeszyna Michał, Bielica Daniel, Sądel Jaś, Fic Adam. Na pochwałę zasłużyło dwóch zawodników naszego zespołu Habura Tomasz i Dawid Kacuba wspierający starszy zespół w rywalizacji ligowej , a Tomasz Habura obija się już o zespół rocznika 1996.   Jestem zadowolony z frekwencji na treningach. Zespól ciężko pracował i widać u nich postępy  pod względem techniki i taktyki gry jak również sprawności fizycznej i motywacji. Dużą poprawę widać w rozgrywaniu piłki. Zawodnicy mają coraz większą świadomość pozycji na których graja. Brakuje skuteczności szczególnie w meczach remisowych gdzie powinniśmy spokojnie zainkasować 3 punkty. Ciągle pracujemy nad blokiem defensywy i szukamy zawodników na te pozycje. Co mnie jako trenera cieszy to atmosfera w zespole, która buduje do dalszej pracy bo chłopcy potrafią cieszyć się z sukcesów i rozmyślać nad porażkami. Mamy kilka ciekawych nabytków i jak połączymy ciężką pracę w okresie przygotowawczym z polotem i ambicja naszych zawodników to runda wiosenna przyniesie nam wiele radości i dużo emocji na boisku podczas rywalizacji ligowej.

            Chłopcy zaprezentowali się już tej zimy na dwóch turniejach halowych inkasując kolejno I i II miejsce, pokazując dobre umiejętności piłkarskie i motywację do osiągania wysokich wyników sportowych.

            W naszym zespole 12 piłkarzy uczy się w klasie sportowej Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu nr 19 i w tym roku szkolnym 2012/2013 zrobili awans do finału mistrzostw Zabrza Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Serdecznie zapraszamy nowych zawodników na nasze treningi

 

 

TRAMPKARZE (C2) trener Tomasz Włoka

Do zespołu dołączyło  7 nowych zawodników  a 5 z różnych powodów odeszło  w tym dwóch kluczowych (Michał Korzekwa i Dominik Wawrzyn którzy dobrze wywiązywali się ze swoich obowiązków piłkarskich na boisku i w szatni ). Nowi zawodnicy szybko się zaaklimatyzowali i znaleźli wspólny język z chłopakami co, przyczyniło się to do dobrych wyników całego zespołu oraz podniesienia umiejętności wszystkich poprzez zwiększenie rywalizacji o miejsce w podstawowej jedenastce. We wszystkich meczach tej rundy udział wzięło 22 zawodników. Na uwagę zasługuje fakty ze w 8 meczach zespól nie poniósł porażki, wygrywając 6 spotkań, 2 zremisował,  zdobywając  60 bramek tracąc 11. Najlepszym strzelcem zespołu w tej rundzie został Michał Orzeszyna z 15 bramkami drugi w tej klasyfikacji jest Daniel Klimczak z 12 bramkami a trzeci Michał Krause z 7. Chciałbym wyróżnić  Adriana Kowalskiego, który jest z nami od 6 miesięcy a już  zdążył strzelić 6 bramek w lidze i zadebiutować w roczniku 98, gdzie dobrze się zaprezentował . W roczniku 98 z powodzeniem w kilku meczach udział brali Bielica Daniel bramkarz   Jan Sądel i Adam Fic środkowi obrońcy, Michał Orzeszyna środkowy pomocnik i Adrian Kowalski napastnik . Pochwały  za rundę jesienną  należą się również Michałowi Krause , Arkowi Brzozowskiemu i Stefanowi Wyciskowi cała trójka wyraźnie poprawiła swoje umiejętności ciężko pracą na treningu co przełożyło się na grę całego zespołu .

 

MŁODZICY (D1) trener Przemysław Perek

W kadrze mam 26 chłopaków. Systematycznie trenuje 22.

Druzyna w lidze zajęła 6 miejsce zdobywając 16 pkt.

Najwięcej Bramek zdobył Mariusz Garbacz 7

Najwięcej asyst Patryk Wesołowski   5

Wyróżniający gracze Filip Barteczko, Filip  Borowiec, Patryk Wesołowski, Filip Mączko,

Bogdan Kołodziej.

 

MŁODZICY (D2) trener Tomasz Konefał

Podobnie jak w roku ubiegłym, zespół MKS-u Zaborze z rocznika 2001 nowy sezon rozpoczął od sześciodniowego zgrupowania w wiślańskim ośrodku „Start”, które oprócz celów treningowych, było również świetną okazją do integracji grupy, przyjęcia kilku nowych graczy w nasze szeregi.

            W nowe rozgrywki sezonu 2012/2013 w Lidze Podokręgu Zabrze weszliśmy z impetem, wygrywając w sposób przekonujący kilka pierwszych spotkań. Jednak uczciwie należy przyznać, że nasi pierwsi przeciwnicy tworzyli zespoły stawiające dopiero pierwsze kroki w futbolu i w związku z tym, nie stanowili trudnej do sforsowania przeszkody. Jak miało się okazać w późniejszym czasie, schody zaczęły się w Biskupicach, gdzie najpierw wyszarpaliśmy w ostatnich sekundach jeden punkt na obiekcie Gwarka, a następnie przyszło nam przełknąć gorycz porażki – mimo przewagi i długimi momentami dobrej gry -na „boisku” Trampkarza Biskupice

Nasze boisko nie było dla nas do końca szczęśliwe i niestety nie mogliśmy określać go tym razem mianem „jaskini lwa”, ponieważ przytrafiły nam się porażki. Jedna być może nieco niesprawiedliwa z Promotorem, zaś druga z Piastem, gdzie byliśmy zespołem w tamtym dniu wyraźnie słabszym od naszych rywali z Gliwic. Zakończyliśmy rundę na czwartej pozycji, co biorąc pod uwagę fakt, iż bronimy tytułu mistrzowskiego z  poprzedniego sezonu, uznać można za nieco poniżej oczekiwań. Dlatego przed przystąpieniem do rundy rewanżowej, musimy pracować  jeszcze lepiej i jeszcze ciężej szczególnie nad elemantami techniki wprowadzając przy tym więcej zadań taktycznych dla zawodników na poszczególnych pozycjach.

 

ORLIK (E1) trener Piotr Cichoń

W sezonie 2012/13 zespół MKS Zaborze rocznik 2002 po rundzie jesiennej zajmujemy drugie miejsce ustępując jedynie drużynie Piasta Gliwice. Drużyna  systematycznie robi postępy. Bardzo ładnie drużyna wprowadza piłkę do gry od własnego bramkarza. W  11 kolejkach ligowych zdobyliśmy 134 bramki tracąc też  9. Słaby poziom większości zespołów nie pozwoliły na konstruktywną  ocenę moich zawodników jak i zarazem całego zespołu, choć w tych najważniejszych meczach pod względem jakości gry oraz umiejętności indywidualnych  zespół spisał się bardzo dobrze  osiągając przewagę w większości rozegranych spotkaniach Aby „rozruszać” zespół i zmusić ich do większego wysiłku w czasie sezonu wybraliśmy się na dwa turnieje w roczniku starszym 2001 organizowanym przez Klub Sportowy Football Dreams Gliwice i APN Knurów. Gra naszego zespołu w turniejach wyglądała więcej jak poprawnie. Najlepszym strzelcem na półmetku sezonu okazał się  Piotr Ziółek zawodnik o rok młodszy od swoich kolegów z drużyny. Najbardziej „koleżeńskim” - asystującym – zawodnikiem jest Kułakowski Mateusz. Cieszy widoczny postęp wielu zawodników. Na wyróżnienie zasługują  Robert Balin, Dawid Cichoń oraz  obaj  bramkarze a zwłaszcza Piotr Pietryga kapitan zespołu. Bardzo dobre umiejętności techniczne prezentują Paterok Adam i Mateusz Kułakowski., Pozostali  zawodnicy swoją obecnością na boisku pomagają oraz wzmacniają jego siłę. Drużyna prezentuje wysoki poziom, lecz aby utrzymać aktualną dyspozycję i z każdym przeciwnikiem  podjąć rywalizację w turniejach lub  lidze Podokręgu Zabrze musimy dalej systematycznie uczyć się wszystkich elementów treningu piłki nożnej.

 

ORLIK (E2) trener Dariusz Orłowski

Drużyna r.2003 w rundzie jesiennej wystąpiła w dwóch ligach jednocześnie
W Podokręgu Zabrze gdzie chłopcy zaprezentowali dobra grę. Po siedmiu kolejkach zajmujemy fotel lidera rundy jesiennej oraz w  Lidze Malucha gdzie dostawali szansę gry zawodnicy świeżo wprowadzani do drużyny.

W rozgrywkach Podokręgu Zabrze i w Siemianowickiej Lidze Maluchów, zajęliśmy pierwsze miejsce.

Na dobrą grę złożyło się wiele czynników miedzy innymi to solidna praca oraz frekwencja na treningach.
Wyróżniający się zawodnicy:

Wyróżniającymi się zawodnikami naszego zespołu byli :
Bartłomiej Iwański –Najlepszy snajper w drużynie. Bartek występuje na pozycji środkowego pomocnika. Cechy charakterystyczne, to bardzo dobra szybkość startowa, przebojowość, atomowe uderzenie, olbrzymie  zaangażowaniem i waleczność
Marcel Pleban – z powodzeniem może grać na niemal każdej pozycji co czyni go wszechstronnym graczem. Jednak największe wrażenie robi jego gra w środku defensywy. Dobre wyszkolenie techniczne i koordynacja pozwalają Marcelowi wyprowadzać piłkę z niebywałą swobodą. Siła i atletyczna budowa z kolei przydają się w pojedynkach jeden na jeden. Dysponuje także bardzo dobrym uderzeniem z dystansu.
Patryk Żuchowski –Zawsze  ogromne wrażenie na mnie robi pracowitość, dyscyplina, sumienność i obowiązkowość to cechy Patryka
Progres umiejętności bramkarskich jest w jego przypadku bardzo widoczny.

ŻAK (F1) trener Marcin Mateja

W skład drużyny wchodzi 32 zawodników. Do drużyny w ostatnim czasie doszło kilku chłopaków co z pewnością zwiększy rywalizację i w przyszłości ilość przejdzie w jakość. Jest kilku zawodników wybijających się na tą chwilę: bramkarz Mateusz Mrożek, obrońcy Przemek Leonarczyk i Szymek Kozłowski, pomocnicy Kuba Koseła i Przemek Joszko oraz napastnik Kuba Kaduk. Zespół Nasz w rundzie jesiennej grał w Lidze Malucha. Wystąpił również w prestiżowym turnieju w Gliwicach gdzie mógł rywalizować z drużynami nie tylko z województwa śląskiego.       W listopadzie drużyna otwarła sezon halowy uczestnicząc w turnieju w Dąbrowie Górniczej. Mamy w planie rozegrać w okresie zimowym jeszcze kilka takich kontrolnych meczy, gdyż możemy grać z dobrymi drużynami i widzimy ile nam jeszcze brakuje. W zapanowaniu nad tą ekipą pomagają mi Rysiek Konieczny oraz Marek Jankowski. Na pomoc rodziców w kwestii organizacji wyjazdów, sprzętu oraz oraz organizacji zawsze można liczyć. Moim celem na kolejny okres to niezmiennie umożliwienie jak największej ilości zawodnikom (oczywiście tym, którym na tym zależy) zasmakowania grania w różnych rozgrywkach oraz nauczenie ich typowych podstaw tzw. abecadła  piłkarskiego.

 

ŻAK (F2) trener Krzysztof Białecki

Grupa liczy 34 zawodników Pomimo licznej grupy w drużynie panuje mila i przyjazna atmosfera sprzyjająca dobrej współpracy zarówno z młodzieżą ,jak i z ich rodzicami, gdyż też są oni ważnym  elementem tej drużyny.
Warto zauważyć ze pomimo braku nacisku na wynik drużyna  potrafi rywalizować z innymi w ramach zabawy przechylając niejednokrotnie szale zwycięstwa na swoją korzyść, i z tego trzeba się cieszyć  ale i myśleć o jutrze….
Drużyna brała  udział w ‘’Lidze Malucha’’ gdzie  zajęła  3 miejsce na 6 drużyn .
Na ta chwile z całej drużyny na wyróżnienie zasługuje kilku zawodnikóW: bramkarz Adam Kupka, Łukasz Pyzik i Mateusz Białas-za sumienność podczas treningów, Sadkowski Tomek i Małecki Jakub –za najlepszych zawodników Ligi Malucha, Gubała Krzysiu -za najlepszą frekwencję, Majewski Grzesiu i Majerski Artur –za największy postęp.
Cele na przyszły rok to oczywiście ciąg dalszy dobrej zabawy oraz poznanie nowych elementów  gry w piłkę nożną.                                                                                                                                            
                               „ …początek kariery to dar Boga ,
                                         reszta to ciężka praca...”
                                                         (Nicollo Paganini)
                           

PRZEDSZKOLE PIŁKARSKIE trenerzy Grzegorz Świetlicki / Tomasz Włoka

Grupa naborowa rocznik 2006 i młodsi jest zgranym kolektywem młodych adeptów piłki nożnej . Od października zespół prowadzony jest przez dwóch trenerów, grupa powoli stawia kroki ku lepszym umiejętnością piłkarskim . naszym zadaniem jest to aby każdy chłopak i dziewczyna, którzy uczestniczą w zajęciach z uśmiechem zaczynali i i kończyli trening.

 

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [1128]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Carbo Gliwice MKS Zaborze Zabrze
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
2014-11-15, 13:00:00
    relacja »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 16
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
Ruch Kozłów 9:0 MOSiR Stal Zabrze
Gwarek Zabrze 2:1 Gwiazda Chudów
Orły Bojszów 0:2 Zryw Radonia
Drama Kamieniec 5:1 Tęcza Wielowieś
Społem Zabrze 4:3 Sokół Łany Wielkie
Walka Zabrze 1:0 Naprzód Żernica
Jedność 32 II Przyszowice 0:1 Młodość Rudno

Najnowsza galeria

Zrywa Radonia - MKS Zaborze
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 17
MKS Zaborze Zabrze - Gwarek Zabrze
Jedność 32 II Przyszowice - Ruch Kozłów
Naprzód Żernica - Społem Zabrze
Sokół Łany Wielkie - Drama Kamieniec
Tęcza Wielowieś - Orły Bojszów
Zryw Radonia - Carbo Gliwice
Gwiazda Chudów - MOSiR Stal Zabrze
Młodość Rudno - Walka Zabrze