MKS Zaborze Zabrze - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Losowa galeria

Młodzież w MKS
Ładowanie...

Współpraca

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 91, wczoraj: 202
ogółem: 1 245 275

statystyki szczegółowe

Aktualności

MKS Zaborze rocznik 2001 – podsumowanie rundy...

  • autor: wf, 2013-07-01 12:45
MKS Zaborze rocznik 2001 – podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2012/2013

Runda wiosenna, a co za tym idzie, również i cały sezon 2012/2013 już za nami. Biorąc pod uwagę jego całość, stwierdzić chyba należy, iż stać nas na więcej i apetyty nasze nie zostały zaspokojone w stu procentach. Tym bardziej, że do rozgrywek Ligi Podokręgu przystępowaliśmy jako dwukrotny z rzędu ich triumfator.

 

Ale… konkurencja też gruszek w popiele nie zasypuje i tym razem okazała się zwyczajnie lepsza. A poza tym, nawet wielki Bayern Monachium, czy Manchester United nie każdego roku może wznieść w górę mistrzowską paterę – oczywiście mówimy o tym bardziej pół żartem, pól serio i z dużym przymrużeniem oka, bo naturalnie dalecy jesteśmy od porównywania się do tak uznanych na całym świecie marek i znakomitych zawodników w nich występujących…Aczkolwiek z całą pewnością każdemu z naszych chłopców życzymy, by może kiedyś, dzięki talentowi popartemu ciężką pracą, dane było założyć trykot któregoś z tych wielkich klubów.

 

Wracając jednak do tematu, zdecydowanie cieszyć może postawa naszych zawodników
w rundzie wiosennej, w której jedynie rywale z Piasta Gliwice znaleźli sposób na to, by nas pokonać
i możemy tylko teraz zadawać sobie pytanie, „co byłoby gdyby w rundzie jesiennej … ?” I tak dalej…

Zwłaszcza druga połowa wiosennych zmagań była dla nas wielce udana. Po przedłużającej się zimie przyszła bardzo dobra postawa w meczach ligowych, dobry występ w sparingowej potyczce
z Zagłębiem Lubin, czy też wreszcie świetna postawa w dwóch kończących sezon turniejach
w Tychach i Bytomiu. W tym drugim zdecydowanie Krzyś Fic przeszedł samego siebie i powiedzieć możemy, pewnie trochę na wyrost, że wręcz w pojedynkę rozmontowywał kolejnych rywali, potwierdzając rewelacyjną formę strzelecką w całej rundzie i równocześnie potwierdzając także słuszność decyzji przekwalifikowania go z obrońcy na, rasowego wkrótce miejmy nadzieję, napastnika. A jeśli już jesteśmy przy zmianach boiskowych pozycji i przekwalifikowaniach, to na duże słowa uznania zasługuje z pewnością Julek Kralski, który świetnie sobie radzi na pozycji ostatniego obrońcy. Zaangażowanie, nieustępliwość, szybkość, dobre ustawienie się i dbałość o dobre wyprowadzenie piłki dają podstawy ku temu, by sądzić, że będzie to, mówiąc kolokwialnie, jego pozycja. Także ogromne brawa za postawę w całym sezonie dla Kevina Rockiego, któremu nigdy nie można odmówić ambicji, jest uniwersalny, potrafi „pociągnąć” drużynę – jak to zrobił chociażby we wspomnianym tyskim turnieju, ale cóż… miejsce jego rozgrywania w końcu Kevin zobowiązuje. I co bardzo cieszy, coraz rzadziej uderza na bramkę z „kazika”.

Jeśli jesteśmy przy podsumowaniu sezonu, to grzechem byłoby nie wspomnieć o ostatnim jego akcencie, czyli o meczu rodzice vs. zawodnicy, zapowiadanym jako „starcie gigantów”. Mecz ten był znakomitą reklamą futbolu, obfitował w mnóstwo sytuacji podbramkowych, znakomite interwencje bramkarskie i sztuczki techniczne. Był pełen dramaturgii i zwrotów sytuacji boiskowej.
Zasłużonym zwycięzcą okazali się ostatecznie nasi młodzi piłkarze. Choć ich przeciwnicy zgłaszali tuż po meczu uwagi co do stronniczej postawy dwójki sędziowskiej prowadzącej tego dnia zawody.
Lecz mimo to, że na boisku nikt nie odpuszczał, nie odstawiał nogi, a kości nieraz aż trzeszczały ;) … to po meczu wszyscy usiedli we wspólnym gronie przy grillu i oficjalnie zakończyli sezon 2012/13.

 

Dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom za postawę w minionych rozgrywkach, za zaangażowanie i trud włożony przez nich na treningach. Dziękujemy również wszystkim ich rodzicom, których zaangażowanie z pewnością również w żadnym calu nie było mniejsze, a pewnie i niektórym kilka siwych włosów więcej na głowie przybyło. Podziękowania także dla trenera Roberta za jego wkład w prowadzenie zespołu i fajne podejście do ekipy.

I cóż… w sierpniu spotykamy się znowu, by rozpocząć nowy rozdział pt. „Sezon 2013/2014”. Miejmy nadzieję, że będzie on nie gorszy od tego, który minął, a życzylibyśmy sobie, by był on nawet lepszy. Bo jak to ktoś swego czasu zauważył, choć nie był to chyba Wojtek Kowalczyk,” kto się nie rozwija, ten się cofa”. Więcej takich meczów, jak ten ostatni z Promotorem, więcej potu wylanego na treningach, wówczas na pewno się nie cofniemy.

 

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [1178]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Carbo Gliwice MKS Zaborze Zabrze
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
2014-11-15, 13:00:00
    relacja »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 16
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
Ruch Kozłów 9:0 MOSiR Stal Zabrze
Gwarek Zabrze 2:1 Gwiazda Chudów
Orły Bojszów 0:2 Zryw Radonia
Drama Kamieniec 5:1 Tęcza Wielowieś
Społem Zabrze 4:3 Sokół Łany Wielkie
Walka Zabrze 1:0 Naprzód Żernica
Jedność 32 II Przyszowice 0:1 Młodość Rudno

Najnowsza galeria

Zrywa Radonia - MKS Zaborze
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 17
MKS Zaborze Zabrze - Gwarek Zabrze
Jedność 32 II Przyszowice - Ruch Kozłów
Naprzód Żernica - Społem Zabrze
Sokół Łany Wielkie - Drama Kamieniec
Tęcza Wielowieś - Orły Bojszów
Zryw Radonia - Carbo Gliwice
Gwiazda Chudów - MOSiR Stal Zabrze
Młodość Rudno - Walka Zabrze