MKS Zaborze Zabrze - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Losowa galeria

Mks Zaborze - Orzeł Nakło 1-0
Ładowanie...

Zaprzyjaźnione kluby

Współpraca

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 136, wczoraj: 163
ogółem: 1 264 334

statystyki szczegółowe

Aktualności

OLJ i PLJ trener Dariusz Piskor

  • autor: Pisiu, 2013-11-23 00:17

Połączone siły rocznika 96/97 rundę jesienną zakończyli na 4 miejscu   (8 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki, bramki 26-19). Wynik niezły-gra przeciętna. Zawsze przy połączeniu roczników występują  pewne problemy. Po prostu zawodnicy muszą się „dotrzeć”. Ważne jest żeby jak najszybciej te problemy zostały rozwiązane. Zapowiedzi chłopków po zakończeniu sezonu zawsze są ambitne i przeważają słowa: „może, gdyby, w przyszłym sezonie się przyłożę” itp. , itd. Słowa swoje a rzeczywistość swoje. Wzorem poprzednich sezonów frekwencja w miesiącach wakacyjnych była….. wakacyjna i niestety fizycznie  prezentowaliśmy się nienajlepiej.
 

Oczekuję  zdecydowanie lepszej gry od chłopków bo z całą pewnością stać ich na wiele więcej. Zmorą w  rundzie jesiennej były kontuzje oraz przewlekłe choroby podstawowych zawodników. Siłą tej ekipy  jest szeroki skład i wszechstronność zawodników.  Mimo licznych kontuzji zawodnicy z szerokiej kadry potrafili z powodzeniem zastąpić kontuzjowanych kolegów. Są zawodnicy, których walka o miejsce w podstawowej jedenastce zamiast motywować to deprymuje i z tym musimy sobie wspólnie poradzić. W drużynie tkwią  bardzo duże rezerwy i tylko od zawodników zależy czy w rundzie wiosennej  pokażą nam na co ich naprawdę stać.
Każdy  zawodnik coś  dobrego, coś innego wnosi do drużyny. Bardzo przyjemnie jest prowadzić drużynę z zawodnikami, którzy w każdym meczu, na każdym treningu potrafią zaskoczyć trenera niekonwencjonalnym zagraniem lub zachowaniem na boisku.
Zgłosiliśmy również zawodników w Podokręgu Zabrze aby wszyscy zawodnicy po połączeniu mieli okazję  sprawdzać swoje umiejętności w meczu ligowym. Zabieg ten wpłynął na zawodników bardzo pozytywnie. Jest w grupie zawodników z rocznika 97, którzy jeszcze na dzień dzisiejszy nie mieszczą się w kadrze OLJ  kilku bardzo ambitnych, wzorowo podchodzących do treningu zawodników. Z perspektywy ostatnich 3 miesięcy uważam, że warto było dać im możliwość ogrywania się w meczach o punkty.
Porażką moją z całą pewnością  jest, że kilku zawodników o niezłym potencjale  wybrało „przyjemniejsze” spędzanie wolnego czasu po szkole. Można wałczyć z patologiami dzisiejszej młodzieży ale trzeba mieć wsparcie rodziców, które i w OLJ i  w PLJ jest minimalne. Od zawsze jest tak, że czym zawodnik starszy tym mniejsze zainteresowanie ze strony najbliższych. Ubolewam nad tym bardzo ponieważ mamy w rocznikach 96/97 naprawdę zdolnych zawodników.
Kochani rodzice proszę o trochę więcej wsparcia, choćby podczas meczy ligowych to już będzie coś !!!. Nie zostawiajcie 17/18stolatków samych sobie. Gdy dziecko ma jakieś zainteresowania wspierajcie je. Oni wbrew pozorom - że niby są już dorośli - potrzebują waszego wsparcia !!!


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [1193]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Carbo Gliwice MKS Zaborze Zabrze
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
2014-11-15, 13:00:00
    relacja »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 16
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
Ruch Kozłów 9:0 MOSiR Stal Zabrze
Gwarek Zabrze 2:1 Gwiazda Chudów
Orły Bojszów 0:2 Zryw Radonia
Drama Kamieniec 5:1 Tęcza Wielowieś
Społem Zabrze 4:3 Sokół Łany Wielkie
Walka Zabrze 1:0 Naprzód Żernica
Jedność 32 II Przyszowice 0:1 Młodość Rudno

Najnowsza galeria

Zrywa Radonia - MKS Zaborze
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 17
MKS Zaborze Zabrze - Gwarek Zabrze
Jedność 32 II Przyszowice - Ruch Kozłów
Naprzód Żernica - Społem Zabrze
Sokół Łany Wielkie - Drama Kamieniec
Tęcza Wielowieś - Orły Bojszów
Zryw Radonia - Carbo Gliwice
Gwiazda Chudów - MOSiR Stal Zabrze
Młodość Rudno - Walka Zabrze