MKS Zaborze Zabrze - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Losowa galeria

Szombierki - Zaborze (fot. Iwona Lasota)
Ładowanie...

Zaprzyjaźnione kluby

Współpraca

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 190, wczoraj: 163
ogółem: 1 264 388

statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej rocznika 2005 -opiekun grupy...

  • autor: trener 2005, 2013-11-25 21:13
Podsumowanie rundy jesiennej rocznika 2005 -opiekun grupy Krzysztof Białecki.

W zespole znajduje się ponad trzydzieści osób . Są wśród nich tacy , którzy charakteryzują się niemal 100% frekwencją , ale są też tacy , którzy są gośćmi na treningach .W szeregach pojawiła się też dziewczynka,która ambicją i wolą walki wyprzedza nie jednego chłopaka.
Drużyna jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod względem fizycznym jak i emocjonalnym.

Mamy w drużynie kilka "diamentów" , które jednakowoż potrzebują jeszcze pewnego oszlifowania . Miło jednak patrzeć jak robią systematyczne postępy i rozwijają się piłkarsko .
 

Idealnym przykładem jest tu osoba Pawła Mieczkowskiego , który dołączył do nas na początku bieżącego roku , a teraz umiejętnościami dorównuje najlepszym zawodnikom z drużyny. Oprócz Pawła , na wyróżnienie i słowa pochwały zasługuje jeszcze Mateusz Gierałtowski,który pomimo tego ze jest rok młodszy od swoich kolegów to i tak nie odstępuje im kroku.

W tym sezonie nasz rocznik zadebiutował w rozgrywkach Ligi Podokręgu . Za rywali mamy zespoły : Piasta Gliwice , Promotora Zabrze i GKS Gwarka Ornontowice . Rywalizacja idzie całkowicie po naszej myśli , zarówno jeśli chodzi o sposób gry , jak i osiągane wyniki (które jednak nie są na tym etapie najważniejsze) . Niektóre akcje naszych milusińskich są naprawdę na miarę "stadionów świata" . W rozgrywkach tych , po 4 miniturniejach , w 12 rozegranych spotkaniach osiągnęliśmy 10 wygranych i odnotowaliśmy 2 porażki. Zdobyliśmy 43 bramki , straciliśmy tylko 7 i o 5 pkt. wyprzedzamy kolejną drużynę (Promotor) . 

Rywalizujemy również w rozgrywkach Ligi Malucha , do których wystawiliśmy dwie drużyny : MKS I i MKS II . Oprócz nas , grupę tworzą jeszcze MUKP Dąbrowa Górnicza I i UKS Siemianowice Śl. I . I również na tym polu mamy powody do dumy . Druga drużyna , która jest złożona z tych teoretycznie słabszych chłopaków , zaczynała od samych przegranych i nie potrafiła zdobyć żadnej bramki . Jednak sukcesywnie , w miarę zdobywanego doświadczenia  , najpierw przyszły dwie strzelone bramki , później dołączyły do nich następne , a w ostatnim miniturnieju nawet udało się nam wygrać jedno ze spotkań. Co prawda MKS II zamyka tabelę z tylko 3 zdobytymi punktami , ale nie o same wyniki nam w przypadku tej drużyny chodzi a ogrywanie się .

"Pierwszy" MKS z kolei nie ma sobie równych na tym etapie rozgrywek . Chłopaki grają naprawdę ładnie dla oka i przede wszystkim skutecznie. Dość wspomnieć , że w 12 rozegranych meczach odnotowaliśmy 11 zwycięstw i tylko jeden remis . Bilans bramkowy to 57:7 , co daje średnią prawie 5 zdobywanych bramek na mecz . W tabeli wyprzedzamy kolejną drużynę o 12 punktów (MUKP I) .

Oczywiście staramy się nie popadać w samouwielbienie i sprowadzamy chłopaków na ziemię. 

Oprócz aspektów czysto sportowych , możemy pochwalić się dość zgraną ekipą rodziców , którzy dzielnie dopingują swoje pociechy , zapewniają transport na poszczególne turnieje i w miarę możliwości pomagają trenerowi w sprawach organizacyjnych jak i w samych treningach, bo sukces ma wielu ojców..


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [868]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Carbo Gliwice MKS Zaborze Zabrze
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
2014-11-15, 13:00:00
    relacja »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 16
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
Ruch Kozłów 9:0 MOSiR Stal Zabrze
Gwarek Zabrze 2:1 Gwiazda Chudów
Orły Bojszów 0:2 Zryw Radonia
Drama Kamieniec 5:1 Tęcza Wielowieś
Społem Zabrze 4:3 Sokół Łany Wielkie
Walka Zabrze 1:0 Naprzód Żernica
Jedność 32 II Przyszowice 0:1 Młodość Rudno

Najnowsza galeria

Zrywa Radonia - MKS Zaborze
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 17
MKS Zaborze Zabrze - Gwarek Zabrze
Jedność 32 II Przyszowice - Ruch Kozłów
Naprzód Żernica - Społem Zabrze
Sokół Łany Wielkie - Drama Kamieniec
Tęcza Wielowieś - Orły Bojszów
Zryw Radonia - Carbo Gliwice
Gwiazda Chudów - MOSiR Stal Zabrze
Młodość Rudno - Walka Zabrze