MKS Zaborze Zabrze - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Losowa galeria

Młodzież w MKS
Ładowanie...

Współpraca

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 81, wczoraj: 202
ogółem: 1 245 265

statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie rocznika 2003.

  • autor: 2003, 2014-07-22 07:57

Za nami bogaty w wydarzenia sezon 2013/14. Jeżeli ktoś przed sezonem wątpił w zasadność utworzenia klasy sportowej, teraz może zaobserwować jaki nastąpił progres u poszczególnych zawodników.

Podsumowanie rozpocznijmy od rozgrywek Podokręgu Zabrze w kategorii - Orliki".

13 zwycięstw, jeden remis, 40pkt i pierwsze miejsce w ligowej tabeli na zakończenie sezonu. Od pierwszej kolejki zespoły MKS Zaborze i Piasta Gliwice nadawały ton rozgrywkom.

O ile bezpośrednia konfrontacja między tymi zespołami w rundzie jesiennej pozostawiała wątpliwości kto jest tym najlepszym, o tyle rywalizacja w ostatniej kolejce rundy wiosennej dała odpowiedź na to nurtujące pytanie. Zdecydowane zwycięstwo, perfekcyjnie rozegrane spotkanie okraszone pięknymi golami niech pozostanie wizytówką tego jakże udanego sezonu. Najlepszym strzelcem naszego zespołu został Bartłomiej Iwański z dorobkiem 29 bramek. Najwięcej czasu na boisku spędził Marcel Pleban, ostoja naszej defensywy - 37 minut przypadało na mecz. Ponadto uczestniczyliśmy w rekordowej liczbie turniejów. 19 razy jako MKS Zaborze, 3-krotnie reprezentując ZSS nr 19. Zaledwie trzy razy znaleźliśmy się w nich poza podium, ośmiokrotnie odnosząc końcowe zwycięstwo. Na uwagę zasługuje fakt, że wraz z początkiem roku drużyna została podzielona na dwa równe zespoły co umożliwiło regularne występy niemal wszystkim zawodnikom i zawodniczkom. Równie istotne pod względem szkoleniowym okazały się wojaże w starszym roczniku. Prawdziwym hitem stał się wyjazd do Głuchołaz gdzie w ciągu trzech dni rozegraliśmy 6 meczy w wymiarze 40 minut spotkanie, systemem 8 + 1 z uwzględnieniem spalonych. Niezwykle cenne doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłym sezonie. Natomiast klasa sportowa najpierw przystąpiła do rozgrywek o mistrzostwo szkół podstawowych w Zabrzu. W trwających od jesieni grach MKS Zaborze występujące pod szyldem ZSS 19 zajęło ostatecznie wysoką IV lokatę, przeważnie stawiając czoła dwa lata starszym rywalom.

Następnie chłopcy kontynuowali zmagania w roczniku 2002 o Puchar Tymbarku -

"Z podwórka na stadion". 2-dniową rywalizację zakończyli na II miejscu na poziomie Zabrza i Gliwic. Ostatnim szkolnym akcentem było zajęcie II pozycji w Olimpiadzie Młodzieży.

W końcówce sezonu w naszym zespole wystąpił młodszy kolega na co dzień trenujący w roczniku 2004, pokazał się z naprawdę bardzo dobrej strony. Naturalnie chodzi o Kubę Kosełę. Skoro jesteśmy przy pochwałach, czas na wyróżnienia. Najlepszymi zawodnikami sezonu 2013/14 wybrani zostali : Marcel Pleban, Arkadiusz Sobański, Bartłomiej Iwański i Maciej Krakowiak regularnie powoływani do kadry podokręgu.

Nikt nie ma jednak wątpliwości, że osiągane wyniki, to zasługa wszystkich zawodników i zawodniczek. Zatem dziękując im za włożony wkład i olbrzymie zaangażowanie z optymizmem spoglądamy w przyszłość. Miejmy nadzieję, że w podobnych nastrojach będziemy podsumowywali kolejny sezon - 2014/15.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [517]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Carbo Gliwice MKS Zaborze Zabrze
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
2014-11-15, 13:00:00
    relacja »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 16
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
Ruch Kozłów 9:0 MOSiR Stal Zabrze
Gwarek Zabrze 2:1 Gwiazda Chudów
Orły Bojszów 0:2 Zryw Radonia
Drama Kamieniec 5:1 Tęcza Wielowieś
Społem Zabrze 4:3 Sokół Łany Wielkie
Walka Zabrze 1:0 Naprzód Żernica
Jedność 32 II Przyszowice 0:1 Młodość Rudno

Najnowsza galeria

Zrywa Radonia - MKS Zaborze
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 17
MKS Zaborze Zabrze - Gwarek Zabrze
Jedność 32 II Przyszowice - Ruch Kozłów
Naprzód Żernica - Społem Zabrze
Sokół Łany Wielkie - Drama Kamieniec
Tęcza Wielowieś - Orły Bojszów
Zryw Radonia - Carbo Gliwice
Gwiazda Chudów - MOSiR Stal Zabrze
Młodość Rudno - Walka Zabrze