MKS Zaborze Zabrze - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Losowa galeria

Silesia - Zaborze (fot. Katarzyna Balukiewicz)
Ładowanie...

Współpraca

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 123, wczoraj: 283
ogółem: 1 212 687

statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie Seniorów

  • autor: KriS_MKS, 2010-12-05 18:25

Z małym opóźnieniem ale publikujemy podsumowanie drużyny Seniorów występującej w Lidze Okręgowej. Zapraszam do zapoznania się z materiałem.

Seniorzy LO

Trener: Dariusz Piskor

Z wielkimi nadziejami przystępowaliśmy do pierwszego sezonu w Lidze Okręgowej.

Późno skończyliśmy sezon w KL A, a już w połowie sierpnia zaczynaliśmy rozgrywki ligowe. Część chłopaków była jeszcze na wakacjach, jedni dopiero byli przed swoimi urlopami. Mimo to pierwsze mecze nie zapowiadały, że sezon skończymy z tak słabym dorobkiem punktowym jako czerwona latarnia  ligi. Kadrę latem uzupełnili kolejni juniorzy (rocznik 1992) oraz Tomek Konefał. Nasza młodzież z uwagi na liczne kontuzje i wyjazdy urlopowe szybko, dostała szanse zaprezentowania się w seniorach na tym szczeblu rozgrywek. Brak właściwego przygotowania do sezonu na pewno miały duży wpływ na nasza postawę. Problemy z frekwencją na treningach i meczach (50 %) spowodowane: sprawami poza sportowymi, pracą, szkołą, rodziną, kontuzjami musiały odbić się na naszej grze i na naszym wyniku. Część zawodników po osiągnięciu celu jaki sobie założyli  w moim przekonaniu po prostu się wypaliła (ale mogę się  mylić).  W poprzednim roku o tyle było łatwiej, że zawodnicy, którzy dołączyli z juniorów do kadry seniorskiej  mieli przetarcie w ŚLJS i zaczynali w KLA. Teraz niestety nasi juniorzy nie dali rady awansować do ŚLJS a wskoczyli od razu do LO. Jak wielka to jest różnica przekonali się na własnej skórze. Oby obecnie zebrane doświadczania potrafili w przyszłości odpowiednio wykorzystać. Runda jesienna udowodniła  to co jest oczywiste. Bez systematycznego treningu wyniku nie zrobisz. Nie masz paliwa nie pojedziesz. W KLA jeszcze daliśmy radę lecz w LO prowizorka na treningu, na boisku 60 x 30 już nie wystarczyła. Dlatego  cieszymy się, ze mamy w końcu pełnowymiarowe boisko do treningu. Wrócę jednak do drużyny. Braki były widoczne we wszystkich elementach tej układanki. W sferze mentalnej, fizycznej, umiejętności i organizacyjnej. Wyższą liga, wyższe wymagania. My niestety nie sprostaliśmy tym wymaganiom. Brak  przygotowania fizycznego przełożył się na większa liczbę kontuzji, co przełożyło się na osiągnięty wynik sportowy.

Duża  ilość napomnień - kartek to efekt niczego innego jak  braku sił. Wcześniej pojawia się zmęczenie psychiczne czego efektem jest nie sportowe zachowanie itp.itd. Frycowe, brak szczęścia albo pech, słaby trener- możemy to zwać jak kto chce. Fakt jest jeden 16 miejsce z małymi ale jednak jeszcze szansami na utrzymanie. Co do spraw statystycznych to zatrważająca była nasza skuteczność 12 zdobytych bramek w 15 meczach.  Najlepszy strzelec Darek Banduch 3 bramki. Zniknęli w LO Tomek Włoka i Piotrek Orlic, którzy w KLA byli wyróżniającymi się postaciami tej drużyny. Z najlepszej gry defensywnej w KLA  zrobił się szwajcarski ser. Błędy popełniane w grze defensywnej, nie powinny się zdarzać na tym poziomie (tzw. błędy własne, których nie widziałem od początku powstania tej drużyny).  Chciałbym kogoś wyróżnić ale ciężko po takiej rundzie o pozytywy.  Darek Banduch, jeżeli upora się ze sprawami poza sportowymi może jeszcze zagra na miarę posiadanych umiejętności. Tomek Ambo pozytywnie wygląda na razie  na treningach.  W końcu musi się to przełożyć na mecze. Michał Sojka był większość sezonu poobijany. Dlatego gdy doczekamy, ze którąś rundę zagra w pełni zdrowy i wypoczęty to pokaże, że zasłużył na swój pseudonim. Jedyny, który zagrał na poziomie LO w tej rundzie to nasz  kiero Piotr Appel. Dziękujemy Piotrek.

Stara prawda mówi: zwycięstwa budują, porażki rujnują. Seria porażek nie sprzyja atmosferze. Ciężko jest dźwigać morale zawodników. Drużyna (i klub) potrzebuje odnowy  w każdym elemencie tej układanki.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [684]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Carbo Gliwice MKS Zaborze Zabrze
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
2014-11-15, 13:00:00
    relacja »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 16
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
Ruch Kozłów 9:0 MOSiR Stal Zabrze
Gwarek Zabrze 2:1 Gwiazda Chudów
Orły Bojszów 0:2 Zryw Radonia
Drama Kamieniec 5:1 Tęcza Wielowieś
Społem Zabrze 4:3 Sokół Łany Wielkie
Walka Zabrze 1:0 Naprzód Żernica
Jedność 32 II Przyszowice 0:1 Młodość Rudno

Najnowsza galeria

Zrywa Radonia - MKS Zaborze
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 17
MKS Zaborze Zabrze - Gwarek Zabrze
Jedność 32 II Przyszowice - Ruch Kozłów
Naprzód Żernica - Społem Zabrze
Sokół Łany Wielkie - Drama Kamieniec
Tęcza Wielowieś - Orły Bojszów
Zryw Radonia - Carbo Gliwice
Gwiazda Chudów - MOSiR Stal Zabrze
Młodość Rudno - Walka Zabrze