MKS Zaborze Zabrze - strona oficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Losowa galeria

MKS Zaborze-Gazobudowa Zabrze (fot. Iwona Lasota)
Ładowanie...

Współpraca

 

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 16, wczoraj: 192
ogółem: 1 215 664

statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie grup młodzieżowych

  • autor: KriS_MKS, 2010-12-05 18:28

Udostępniamy państwu również podsumowanie grup młodzieżowych, które z różnym szczęściem reprezentowały barwy naszego klubu. Żaden rocznik wstydu nie przyniósł czego serdecznie gratulujemy. Szkoda, że nie wszyscy trenerzy dokonali podsumowania... tym, którzy jednak to zrobili serdecznie dziękujemy. Zapraszam do zapoznania się z lekturą.

Rocznik 2003 F2

Trener: Piotr Cichoń, Dariusz Orłowski.

Rocznik 2002 F1

Trener: Piotr Cichoń.                         

Podsumowanie Ligi Malucha

Drużyny podzielono na dwie grupy poprzez losowanie. Zespoły rozgrywają 2 rundy (jesień – wiosna), systemem turniejowym.  Każda drużyna organizuje turniej jednodniowy.  Po podliczeniu wszystkich punktów pierwsze dwie drużyny z obu grup oraz trzecia z lepszym dorobkiem punktowym trafiają  do finału który co roku odbywa się na obiektach MOSiR Siemianowice (w parku Pszczelnik).  Pomysłodawcą i głównym organizatorem LM jest UKS Jedność Siemianowice. Nasza drużyna w swojej grupie zajmuje 1 miejsce.  Najlepszymi strzelcami w drużynie pierwszej rundzie są Piotr Ziółek 13 br, Dawid Cichoń 12, i Kacper Nowaczyk 11. Oprócz w/w na wyróżnienie zasługują dwaj bramkarze Piotr Pietryga i Szymon Rodak oraz zawodnicy Łukasz Dziedzic i Kamil Dworaczek. Jako jedyny zespół nie ponieśliśmy porażki. W sezonie halowym na pewno rozegramy szereg sparingów i będziemy uczestniczyć w turniejach. Czekamy z niecierpliwością na druga rundę LM

Oto tabela naszej grupy:

  1. MKS Zaborze Zabrze                      52 pkt.
  2. Józefa Chorzów                                 28 pkt
  3. MUKP Dąbrowa Górnicza                27 pkt.
  4. Orlik Ruda Śląska                             23 pkt.
  5. UKS Jedność Siemianowice             7 pkt.

Rocznik 2001 E2

Trener: Tomasz Konefał

W tym sezonie zespół MKS Zaborze z  rocznika 2001 bierze udział  w dwóch rodzajach rozgrywek, bowiem występy w Lidze Podokręgu „orlików” łączy z rywalizacją w silnie obsadzonej Śląskiej Lidze Malucha.

      Z całą pewnością współzawodnictwo naszych młodych piłkarzy w pierwszej z wymienionych, uznać należy za zdecydowanie udane i to nawet mimo tego, iż nasza drużyna po długim okresie przodownictwa w tabeli, tuż przed finiszem rundy dała się wyprzedzić  zespołowi Promotora Rokitnica. Pamiętać jednak należy, że naszym chłopcom przychodzi mierzyć swoje siły na boisku z ekipami składającymi się z zawodników od nich starszych. Natomiast bilans pięciu zwycięstw, przy tylko jednaj porażce oraz pozycja wicelidera dobrze rokują na przyszłość i bez wątpienia sprawią, że drużyna MKS-u będzie walczyła o ostateczny triumf w lidze na wiosnę.

      Ze zmiennym szczęściem z kolei rywalizowali nasi chłopcy w Śląskiej Lidze Malucha. Po obiecującym początku, w dalszym etapie nastąpiło ugruntowanie liczącej się w stawce pozycji naszego zespołu dobrymi wynikami w kolejnych meczach. I kiedy wydawać się mogło, iż znajdujemy się na krzywej wznoszącej, dosyć nieoczekiwanie nadeszła mała zadyszka i nieco gorsze występy na zakończenie walki w rundzie jesiennej. Daje to poczucie lekkiego niedosytu, gdyż ostateczny bilans punktowy mógł i powinien być przynajmniej o kilka oczek większy. Wierzyć jednak należy, iż dzięki pracy oraz zaangażowaniu wszystkich chłopców, cieszyć się będziemy z dobrej postawy drużyny  
i odrobienia z nawiązką punktów, które nam uciekły we wiosennej odsłonie rywalizacji w Lidze Malucha.

      Ogólnie rzecz ujmując, jako pozytyw i na plus postrzegać trzeba postawę, zarówno drużyny MKS-u Zaborze z rocznika 2001 jako całości, jak i wszystkich poszczególnych zawodników wchodzących w jej skład, którym nigdy nie brakowało ambicji, zaangażowania oraz chęci. Lecz równocześnie pozostaje mieć nadzieję, iż ambicji, zaangażowania i chęci właśnie, nie zabraknie naszym młodym adeptom futbolu do tego, by dzięki każdemu dobrze i sumiennie przepracowanemu treningowi podwyższać swoje umiejętności, zdolności oraz możliwości. Bo… ”czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Pamiętajcie chłopcy!

Rocznik 2000 E1

Trener: Grzegorz Dziuk

Rocznik 1999 D2

Trener: Tomasz Włoka

Rozgrywki ligowe w rundzie jesiennej sezonu 2010/2011 były dla naszego zespołu udane.

Po 5 spotkaniach z dorobkiem 12 punktów zajęliśmy drugie miejsce. W decydującym o zwycięstwie w lidze meczu na własnym boisku przegraliśmy po wyrównanym spotkaniu 2 : 1 z Promotorem Rokitnica. W 5 spotkaniach strzeliliśmy 26 bramek tracąc tylko 4. Najlepszym strzelcem zespołu został Michał Orzeszyna z 6 bramkami. Bardzo cieszy fakt ze w 5 spotkaniach aż 13 zawodników potrafiło trafić do siatki rywali co pokazuje ze wielu chłopaków w zespole potrafi strzelać bramki.

Rocznik 1998 D1

Trener: Michał Żymła

W sezonie 2010/2011 drużyna MKS Zaborze zajęła 2 miejsce, przegrywając tylko jeden mecz z drużyną APN Knurów, do lidera tracąc 3 punkty. Zespół grał zarówno systemem 4-4-2, jak również 3-4-3. Drużyna starała się grać ofensywnie i strzelać dużo bramek co nie zawsze wychodziło. W ciągu sezonu było to 15 bramek, co daje średnio 2,14 bramki na mecz.

Zawodnicy często zmieniali pozycje, na których grali, w celu nauki gry na różnych pozycjach. Gra na spalone w pierwszym sezonie wprowadziła dużo zamieszania u młodych zawodników, wyrażając jednocześnie nadzieję na poprawę tego elementu gry.

Dwóch zawodników otrzymało powołania i szansę gry w kadrze podokręgu: Denis Smolka i Tomasz Habura. Do zespołu dołączyło kilku obiecujących zawodników: Dawid Więcek, Tomasz Prokrza, Paweł Wojeciechowski, Adam Frąckowiak. Cała drużyna liczy na to, że szybko zadomowią się w klubie i będą go godnie reprezentować. Zespół zaczyna tworzyć kolektyw, a zawodnicy robią systematyczne postępy.

Rocznik 1997 C2

Trener: Przemysław Perek

Zespół MKS 97 zaczął sezon wyśmienicie po 2 zwycięstwach z zespołami Carbo i Sośnicy Gliwice był na podium. Później przyszedł mecz u siebie z Gwarkiem Zabrze, w którym prowadząc 3:1 do przerwy daliśmy sobie wydrzeć w końcówce zwycięstwo i przegraliśmy 4:3. W zespole jak by coś pękło. Chłopcy przegrali dwa następne mecze wysoko z drużynami Piasta Gliwice i Górnika Zabrze. W ostatnim meczu zremisowali 4:4 z zespołem Concordii w Knurowie. Rundę zakończyli na 5 miejscu z 8 pkt.Najlepszym strzelcem drużyny był Patryk Kapała z 6 bramkami.Na wyróżnienie zasługuje  bramkarz Grzegorz Gabryś, który wybronił kilka 100% sytuacji. Mamy nadzieję na zdecydowanie lepszą drugą rundę!!! 

Wyniki

1. MKS – CARBO                2:0

2. Sośnica – MKS                  0:1

3.MKS – Gwarek Zabrze       3:4

4. MOSiR Stal Zabrze - MKS 4:4

5. MKS – Piast                       1:7

6. MKS – Górnik Zabrze       1:7

7. Concordia Knurów – MKS 4:4

Rocznik 1996 C1

Trener Marcin Mateja

Drużyna zagrała  niestety tylko 6 meczy ligowych w grupie mistrzowskiej. 4 wygrała i 2 przegrała. Jak na razie 2 miejsce wspólnie z Gwarkiem Ornontowice. Jak solidnie przepracują zimę to stać ich na wygranie tej mało ligi jeżeli tak to można nazwać. Ogólnie z gry jestem zadowolony. Nawet w meczach zakończonych porażkami były momenty dobrej gry. Piłkarsko zespół dobry jeżeli jest w pełnym składzie ale niestety przez całą rundę ani raz nie był. Zmiennicy trochę odstają. Frekwencja na treningach na średnim poziomie. Największy minus tych chłopaków to aroganckie zachowanie w stosunku do  ludzi zarówno dorosłych jak i swoich rówieśników. Niestety umiejętność przyznania się do błędu jest im obca ale ta wada dotyczy się większości polaków. Najlepsi zawodnicy w rundzie jesiennej to Rafał Jakubek, Marcin Paszek, Adrian Sikora, Marcin Jakubowski orazDawid Ciszewski to oni ciągnęli najczęściej tą drużynę. Według mnie umiejętności swoich nie pokazali na boisku a powinni bo wiem że potrafią dużo więcej: Michał Machulik, Piotr Kogut oraz Jakub Podyma. Brakuje w tym rankingu braci Kuziołów ale Daniel stracił połowę sezonu przez swoją głupotę a Seweryn leczył kontuzję. Obaj mają wysokie umiejętności piłkarskie. Muszą popracować nad zachowaniem i mentalnością. Aktualnie z drużyna trenuje 4 nowych zawodników w tym 2 bramkarzy. Pozytywna rywalizacja zmusi co niektórych do większego wysiłku i przyniesie drużynie same korzyści.

Rocznik 1995 B1

Trener: Sławomir Socha

Rozegraliśmy 12 spotkań. 5 z nich zakończyło się zwycięstwami a pozostałych 7 porażkami. Drużyna zdobyła 21 bramek. Po stronie strat zapisaliśmy niestety aż 37 bramek. Na pewno nie możemy zaliczyć tej rundy do udanych. Nie jest to szczyt możliwości tych chłopaków. Stać tych chłopaków na dużo więcej, co postaramy się udowodnić w rundzie rewanżowej.  Wyróżniający się zawodnicy to: Seweryn Gaca(9 br), Olaf Białek(8br), oraz Paweł Żywiołek, Aleksander Binięda, Dominik Brzostek, Krzysztof Zawada.

Rocznik 1993 A2

Trener: Grzegorz Świetlicki


  • Komentarzy [2]
  • czytano: [817]
 

autor: ~anonim 2010-12-05 19:24:02

avatar Rocznik 2001 - trener Tomasz Konefał W tym sezonie zespół MKS Zaborze z rocznika 2001 bierze udział w dwóch rodzajach rozgrywek, bowiem występy w Lidze Podokręgu „orlików” łączy z rywalizacją w ... Podsumowanie tej treści zostało przesłane do Admina równo miesiąc temu. Proszę sprawdzić pocztę.


autor: KriS_MKS 2010-12-05 19:51:44

avatar Mój błąd. Już poprawiłem;)


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

Carbo Gliwice MKS Zaborze Zabrze
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
2014-11-15, 13:00:00
    relacja »

Reklama

Wyniki

Ostatnia kolejka 16
Carbo Gliwice 2:2 MKS Zaborze Zabrze
Ruch Kozłów 9:0 MOSiR Stal Zabrze
Gwarek Zabrze 2:1 Gwiazda Chudów
Orły Bojszów 0:2 Zryw Radonia
Drama Kamieniec 5:1 Tęcza Wielowieś
Społem Zabrze 4:3 Sokół Łany Wielkie
Walka Zabrze 1:0 Naprzód Żernica
Jedność 32 II Przyszowice 0:1 Młodość Rudno

Najnowsza galeria

Zrywa Radonia - MKS Zaborze
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 17
MKS Zaborze Zabrze - Gwarek Zabrze
Jedność 32 II Przyszowice - Ruch Kozłów
Naprzód Żernica - Społem Zabrze
Sokół Łany Wielkie - Drama Kamieniec
Tęcza Wielowieś - Orły Bojszów
Zryw Radonia - Carbo Gliwice
Gwiazda Chudów - MOSiR Stal Zabrze
Młodość Rudno - Walka Zabrze