• autor: bhutanPl, 2011-05-09 13:19

GŁOS ZABRZA O NAS I NIE TYLKO

...

Grała liga okręgowa.  Porażki Walki, Gazobudowy i Sparty, wygrało tylko Zaborze

PIŁKA NOŻNA – V LIGA. 23. kolejka jest pechowa dla zabrzańskich drużyn. Swój mecz przegrał nie tylko lider rozgrywek – Walka, a także będąca w ścisłej czołówce Gazobudowa, o Sparcie już nie wspominając. Wygrał jedynie MKS Zaborze, który kontynuuje swoją świetną serię – w pięciu ostatnich meczach zdobyli aż jedenaście punktów! Mimo to zaborzanie nie opuścili wciąż ostatniego miejsca w tabeli. Jutro awój mecz rozegra  Gwarek Zaborze (z Silesią Miechowice).

Najwięcej emocji doświadczyli nieliczni kibice obserwujący mecz w Kończycach, podczas którego strzelono aż siedem goli. Gazobudowa w I połowie dała się dwukrotnie zaskoczyć Ruchowi II Radzionków, ale szybko po przerwie doprowadziła do remisu 2-2. Potem goście znów objęli prowadzenie, lecz zabrzanie też strzelili trzeciego gola. Gdy gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, by strzelić zwycięską bramkę, goście ponownie przeprowadzili udaną kontrę i skończyło się 3-4. – W obronie w tym jednym meczu popełniliśmy więcej błędów niż w całym sezonie. Zupełnie „przespaliśmy” I połowę – przyznaje trener Gazobudowy, Jan Frączek.

O przegranej Walki w Nakle Śląskim przesądziła przebieg I połowy. Po przerwie goście wreszcie ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków, ale trzybramkowej straty nie udało sie odrobić – strzelili jedynie honorowego gola.

W I połowie rozstrzygnął sie też mecz Sparty Zabrze z Piastem II Gliwice (tradycyjnie grali w nim piłkarze z ekstraklasowym doświadczeniem, m.in. eks-zawodnik Górnika, Michał Chałbiński). – Po przerwie próbowaliśmy wreszcie wyprowadzić kilka kontrataków, ale żadnej szansy na zdobycie gola nie mieliśmy – mówi trener Sparty, Andrzej Kobiałka.

Udaną sobotę mają jedynie piłkarze MKS Zaborze, choć i im wygrana z najsłabszym zespołem rundy wiosennej – KS Strzybnica nie przeszła łatwo. Zabrzanie przegrywali do przerwy i dopiero w II połowie ich ataki przyniosły efekt. Losy meczu ważyły sie jednak do ostatnich minut...

V LIGA – GRUPA IV

GAZOBUDOWA ZABRZE – RUCH II RADZIONKÓW 3-4 (0-2). Gole dla gospodarzy: Kowalski 2, Jurecki.

SPARTA ZABRZE – PIAST II GLIWICE 0-2 (0-2).

ORZEŁ NAKŁO ŚL. – WALKA MAKOSZOWY 3-1 (3-0). Gola dla gości strzelił Gnida.

KS STRZYBNICA – MKS ZABORZE 1-2 (1-0). Wyrównującego gola dla gości zdobył Włoka, druga bramka padła po strzale samobójczym