Aktualności

Głos Zabrza

• autor: bhutanPl, 2011-05-21 23:19

Głos Zabrza o nas i nie tylko .....

Z powodu burzy odwołano mecz w Kończycach, a w Biskupicach opóźniono. Wygrały Zaborze, Sparta, Gwarek i Gazobudowa II!
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora
sobota, 21 maja 2011 20:19

PIŁKA NOŻNA – V LIGA i KLASA A. Dzisiejsze rozgrywki częściowo storpedowała burza, jaka przeszła nad Zabrzem. Zapowiadający się hitowo mecz Gazobudowa – Szombierki został z jej powodu w ogóle odwołany (boisko w Kończycach zostało kompletnie zalane), zaś spotkanie Gwarka Zabrze opóźniło się o 40 minut. Bez problemu odbyły się za to zawody w Mikulczycach, które deszcz i grad ominęła.
Z pięciu zabrzańskich drużyn, które wyszły dzisiaj na boisko wygrały aż cztery. Solidarnie po trzy punkty zdobyły broniące się przed spadkiem z V ligi: MKS Zaborze (kontynuuje wspaniałą serie!), Sparta i Gwarek.

MKS Zaborze tym razem wygrało w Gliwicach z Fortuną. Mecz był wyrównany, obydwie drużyny stworzyły sobie wiele sytuacji strzeleckich. Goście objęli prowadzenie ze strzału Włoki, ale po przerwie Fortunie udało się wyrównać. Momentem zwrotnym była czerwona kartka (dwie żółte) jaką otrzymał grający trener gliwiczan - Sadzawicki, który najpierw został ukarany za faul, a minutę później za niesportowe zachowanie. Grające z przewagą jednego zawodnika Zaborze w końcówce zdobyło zwycięskiego gola.

Poprawia się sytuacja kadrowa Sparty, poprawiają się też wyniki. Do drużyny doszedł bramkarz Kubicki (miał kilka lat przerwy w grze, ostatnio występował w Starcie Kleszczów), który okazał się być wzmocnieniem zespołu. Do zespołu wrócił też Pietrek, który – choć nominalnie jest bramkarzem - wszedł w końcówce na boisko do gry w polu. Bohaterem zabrzańskiej drużyny był jednak dzisiaj Jaromin, zdobywca zwycięskiego gola w meczu z Silesią Miechowice. Zabrzanin dopadł do piłki, którą chwilę wcześniej wypiąstkował bramkarz gości (po dośrodkowaniu z rzutu rożnego) i uderzył nie do obrony w długi róg bramki. Po zdobyciu gola gospodarze skupili się na obronie wyniku, co im się udało.
O wiele łatwiej zdobycie trzech punktów przyszło Gwarkowi. Drużyna z Biskupic już do przerwy prowadziła 2-0, w II połowie zabrzanie zdobyli kolejne dwa gole, a mogli więcej, ale znów skuteczność nie była ich mocną stroną.

Nie powidło się dzisiaj jedynie zespołowi z czołówki Walce Makoszowy, która przegrała w Miedarach. Zabrzanom udało się w II połowie doprowadzić do remisu 1-1, ale już po minucie gospodarze – wykorzystując rzut karny – ponownie wyszli na prowadzenie. - Zaatakowaliśmy wtedy ponownie, mieliśmy okazje do zdobycia drugiej bramki, ale to rywale nas skutecznie skontrowali – tłumaczy trener makoszowian, Michał Skowron.

W pierwszym tego weekendu meczu klasy A Gazobudowa II bez problemu wygrała na wyjeździe z Sośnicą Gliwice.

V LIGA - GRUPA IV
GAZOBUDOWA ZABRZE – SZOMBIERKI BYTOM – mecz nie odbył się (spotkanie zostanie rozegrane w innym terminie).
ORZEŁ MIEDARY – WALKA MAKOSZOWY 3-1 (1-0). Bramkę dla gości strzelił Swoboda.
FORTUNA GLIWICE – MKS ZABORZE 1-2 (0-1). Gole dla gości strzelili Włoka i Kubicki.
SPARTA ZABRZE – SILESIA MIECHOWICE 1-0 (1-0). Zwycięskiego gola strzelił Jaromin.
GWAREK ZABRZE – RUCH II RADZIONKÓW 4-1 (2-0). Gole dla gospodarzy zdobyli: Gattner 3 i Gołuch.

KLASA A
SOŚNICA GLIWICE – GAZOBUDOWA II ZABRZE 0-3 (0-2). Wszystkie gole strzelił Ropelewski.